(Wix-Logo) Create a site!
100s of templates
No coding needed
Start now >>

Ікона Божої Матері "Умиление"

Чудотворний образ Божої Матері «Умиление» був келійною іконою великого старця реподобного Серафима Саровського. На цій іконі Пречиста Богородиця зображена в той момент, коли до Неї явився Архангел Гавриїл і сповістив, що Вона стане Матір'ю Месії, Сина Божого. Лик юної Діви Марії, з опущеними долу очима і складеними хрестоподібно на грудях руками, висловлює глибоке смирення. Вона ніби вимовляє Свій лагідний відповідь на Архангельське благовістя: «Се раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм», що поклав початок порятунку людей від рабства гріха і смерті.

Назва ікони «Умиление» на давньоруській мові означає «співчуття», «милосердя», «смиренність» і «любов». Таке з'єднання різних, здавалося б, станів душі в одному слові розкриває велич любові Пресвятої Богородиці до всіх людей. Сам батюшка Серафим нерідко називав свою святиню «Всіх радостей Радість» і так же звелів називати її відвідували його прочанам. Немічних і хворих людей святий старець мазав освяченим маслом з лампади і, молячись, зцілював від недуг. Саме перед цією іконою, стоячи на колінах і склавши руки на грудях хрестом, преподобний Серафим і відійшов до Господа 2 січня 1833.

Після смерті преподобного Серафима Саровського настоятель монастиря о. Нифонт віддав святу ікону "Всіх радостей Радість" сестрам Серафимо-Дівєєвській обителі. Там вона перебувала в Троїцькому соборі в позолоченому кіоті праворуч від Царських врат. Останній російський імператор, страстотерпець Микола II, глибоко шанував преподобного Серафима, пожертвував на чудотворний образ Божої Матері золотий оклад, прикрашений дорогоцінними каменями, роботи знаменитого ювеліра Фаберже.

Зараз чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, збережена віруючими в роки гоніння на Церкву разом з дорогоцінним окладом, знаходиться в Патріаршій ризниці. Православні москвичі мають можливість помолитися перед нею в суботу п'ятого тижня Великого посту, яку Церква іменує «Похвала Пресвятої Богородиці» або «Субота Акафіста». На вечірньому богослужінні напередодні свята в усіх православних храмах читається акафіст, - гімн, складений ще в VII столітті і вихваляє Заступницю роду християнського. В цей час в храмі Христа Спасителя виноситься для поклоніння ікона Божої Матері «Розчулення», та сама, перед якою молився в своїй келії батюшка Серафим.

В Дивеево зараз знаходиться чудотворний список зі святині. Свято на честь цієї ікони, 10 серпня (27 липня), є престольним торжеством обителі і збирає безліч паломників з усіх кінців Росії. Колись при закладці монастиря сестри Дівєєвській громади, з благословення прп. Серафима, викопали канавку навколо того місця, де почалося будівництво. «Це стежка, де пройшла Сама Цариця Небесна», - сказав святий. Пресвята Богородиця Сама, за словами преподобного Серафима, «Своїми чарочка» вказала, де будувати монастир, сповістила, що він буде «Її четвертим долею». Тепер дівеєвських черниці разом з паломниками, на чолі з матінкою ігуменею, кожен день обходять Святу канавку, несучи перед собою чудотворний список з ікони «Умиление» і оспівуючи молитву «Богородице Діво, радуйся». Сестри свято вірять, що Сама Цариця Небесна, ігуменя Дівєєвській обителі, навіки перебуватиме захисницею і берегинею Свого земного уділу.

На звороті образка написані слова ангельського вітання, які почула Пресвята Діва Марія від Архангела Гавриїла: «Богородице, Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою».

ціна: 700 грн.

Як придбати?

Вишивка бісером, ручна робота.

Розмір 27х23см (в рамці), 

22х18см (без рамки).


Використано 7064 бісеринок.


Дуже красиво виглядає.


Рамка з натурального дерева,

зроблена в багетній майстерні.


Чудовий подарунок!

© 2012 Вишивки бісером

(Wix Logo)
This site was created using
Create your own for FREE >>